| anonim_4396 a întrebat:

Cum a ajuns oare societatea actuală sa creeze complexe? Adică multe persoane pun întrebări legate de mărimea unor lucruri, se înțelege, de înălțime, de idealism. Totul pleacă de la ce se vede la Tv. Daca CNA -ul ar fi onest, nu ar vana subiectiv niste emisiuni. Vulgaritatea se poate manifesta in multe forme. In loc să vâneze niste înjurături, ar trebui să vâneze mesajele dăunătoare care se transmit și modelele greșite ce sunt expuse acolo

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești consumator de programe TV ești prins într-un cerc vicios.
Emisiunile TV sunt plătite de reclamă.
Reclama vinde produsele.
Produsele se vând în funcție de audiență.
Știrile de senzație, sunt acelea care produc audiență.
Astfel producătorii de programe se orientează după gustul publicului.
Asta ține TV-ul și comerțul în viață.
Sunt cuplate unele cu altele.
Știrile pozitive nu aduc bani, nu sunt o marfă bună.
CNA-ul nu are cum să schimbe această stare de lucruri.

| awspam a răspuns:

Complexele au fost create de oameni, de exemplu in Timisoara exista complexul studentesc