| alpha99Eduard a întrebat:

Cum adun numere simple pozitive sau negative cu numere sub radical exemplu: 4+19radical din15 totul supra 192, se imparte la 192 (este o fractie).

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

Nu ai cum sa aduni un numar ratinal, de exemplu 4 cu radical din 19, de exemplu, care este irational.
Cand obtii astfel de sume se lasa sub acea forma, nu ai cum sa mergi mai departe sa aduni 4+radical din 19!
Funda?

| Azµre a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Numai cere fundă după fiecare răspuns pe care îl dai pentru că riști să atragi după tine o suspendare. Nu e voie să cerșești funde, ele se acordă de câtre utilizatorul care a pus întrebarea numai și numai dacă răspunsul este cel căutat.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Azµre):

O.K. am inteles! Merci de sfat!

| Azµre a răspuns (pentru Ibrahimovic):

N-ai pentru ce, eu ți-am zis ca să nu te trezești că te raportează careva sau primești vreun mail cu suspendare sau avertisment. Să ai o zi frumoasă happy Spor la răspunsuri.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Azµre):

Merci la fel!