| Biu_7672 a întrebat:

Cum aflu " h " dintr-o prisma patrulatera regulata ? [ formula h- p.p.r ? ]

4 răspunsuri:
| Bibi_1645 a răspuns:

Pai o calculezi in functie de ceva din ipoteza thinking Nu ne dai toate datele problemei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi aici poate gasesti ceva:
http://www.ecursuri.ro/cursuri-online/piramida-triunghiulara.html

| Biu_7672 explică:

Jasser aia e piramida, mie imi trebuie pentru prisma patrulatera regulata. Am incercat pe acel site, dar imi da formule de baza gen volum, arie laterala, arie totala, muchii etc, nu inaltime big grin. pana la urma copiez de la un coleg si intreb profesoara. Multumesc oricum.

| DeeaDeuTsa a răspuns:

laughing) Aoloo Biuu laughing) ne omori cu matematica straight face laughing stai sa caut si te anunt pe mess sau fb sau chiar aci laughing