| schlau a întrebat:

Cum ar trebui sa arate o cerere pentru primirea bursei de studiu(sau de merit)la liceu? Mi-a spus diriginta ca trebuie sa fac una si nu am nici o idee.Dau funda

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

De ce nu-i spui dirigintei sa-ti spuna cum trebuie facuta? ca poate trebuie mentionat ceva in mod special si daca nu o faci cum trebuie nu ti se acorda bursa doar pentru ca nu ai formulat-o cum trebuie. intreab-o pe ea sau un alt profesor cu care te intelegi bine sau poti intreba chiar la secretariat, sa te ajute ele sa-ti spuna ce trebuie sa scrii.

| LoveToHate a răspuns:

Te duci la secretariat, iti da secretara o cerere sau iti spune cum s-o faci.