| Nastia a întrebat:

Cum as putea sa invat limba franceza mai bine? stiu franceza la un nivel intermediar.nu-mi place sa fac lucruri plictisitoare doar pentru a invata, adica n-as citi un dictionar francez-roman doar ca sa invat mai mult. vreau metode mai "distractive". am ascultat muzica in franca, am vazut filme, am citit o carte in franca. ce pot sa mai fac?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exista un site, francaisfacile.com, pe care poti sa intri si sa gasesti o multime de cursuri, dar si exercitii, pe diferite niveluri si pe diferite teme. Sunt exercitii foarte dragute.
In plus, poti sa si auzi cum se pronunta cuvintele, poti vedea mici animatii.

1 răspuns:
| IrinaAndreea a răspuns:

Urmareste programe TV in franceza, daca prinzi asa ceva. Eu de exemplu am Tv5 si cateodata mai ascultam, pentru ca imi placea accentul lor. Alta metoda buna ar fi o excursie in Franta, eventual la cineva stabilit acolo, nu la hotel, ca sa inveti direct de la sursa. big grin