| litere123 a întrebat:

Cum ati capatat incredere in voi? Ati practicat niste cursuri pe baza dezvoltarii personale?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

M-am antrenat intrând în situații în care știam că îmi este frică.

| DaniTDCI a răspuns:

Pai de ce nu ai avea incredere in tine?

| CleanHeart a răspuns:

Ne, increderea e cea mai frumoasa calitate a omului si o capatam cel mai mult din experiente, cu ele devenim mai copti si percepem lucrurile intr-un mod mai diferit. Am incredere in mine destul de multa pentru ca nu as avea de ce sa nu am si n-am nevoie de cine stie ce ca sa ma simt bine in pielea mea si sa fac ce imi doresc, orice om trebuie sa fie mandru, sa mearga cu capul sus fiindca are 2 maini, 2 picioare, ratiune si o inima asa ca hai sa avem incredere in noi cat mai multa indiferent de dezastrul nostru si vesnicele esecuri minunate.

| Marbea a răspuns:

Am citit carti de dezvoltare personala, recomand Jeff Keller - Atitudinea este totul si Pregatit pentru succes. De asemenea sunt tot felul de articole motivationale pe internet.

| TwoSlicesPizza a răspuns:

Cea mai buna metoda sa ai incredere in tine e sa treci prin situatii de care iti este frica, spre exemplu sa abordezi fete pe strada, sa plimbi un ursulet pe strada, orice care sa te puna in situatii neplacute, increderea e ca un muschi, trebuie antrenat, iti recomand sa urmarest howtobest pe yt... pe mine m-o ajutat