| julia_6595 a întrebat:

Cum ati interpreta versul " Mestesugul Nostru este cel mai mare inefabil si mai mincinos"?

4 răspunsuri:
| GeorgianaMdg a răspuns:

A scrie este un "mestesug" inefabil (adica nu poate fi exprimat in cuvinte). si mincinos poate datorita faptului ca intervine mult imaginatia si nu are musai legatura cu realul.

| David06 a răspuns:

Ocupatia noastra este ce-a mai mare mincinoasa si este greu de exprimat. fundita? big grin

| acinoi a răspuns (pentru David06):

Daca scrii mai mult de 8 randuri, cred ca o sa primesti funditalaughing

| Andreea_Apetroaie_1998 a răspuns:

Afirmatia : ''Mestesugul nostru este cel mai inefabil si mai mincinos'' sugereaza ca ocupatia accestuia esre mai greu de realizat si tot odata este si o minciuna.

Funda pliz :*