| wizzkidon a întrebat:

Cum credeți că putem utiliza calculatorul în predarea și învățarea Desenului Tehnic?

Funda :p

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Folosind programe ca Autodesk Maya, Autodesk AutoCAD, Autodesk 3D Studio. Pot fi folosite si in 2D, (cea mai simpla metoda de fapt) exact ca pe o foaie de hartie milimetrica. Profesorul poate initia elevul in folosirea programului, aratandu-i functiile primare, folosirea tastaturii sau a mouse-ului pentru comenzi, ii poate explica mai clar cum poate folosi comenzile pentru a creea obiecte pe cele 6 directii.