| Andreww a întrebat:

Cum e in clasa a8a?big grin eu am auzit ca e greeu :-s si am profesorii foarte raai.anul trecut am avut note destul de bune dar nu sunt sigur ca anul asta o sa mai fac fataa.straight face spune-ti-mi si mie la ce sa ma astept si ceva sfaturi. funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Mony a răspuns:

Eu sunt in a 10a si pot spune ca in a8a nu e chiar asa de greuwinking Daca inveti totul va fi OKwinking
Nu te ingrijora...si eu ziceam la fel: vai ce greu va fi in a7a, in a8a, in 9a...da am reusit sa fac fatawinking

de ex la ce te poti asteptathinking biologia e simpla...e despre mediul inconjurator...eu de ex am avut intrebari de genu: Ce gasesti cand te duci intr-o padure? [copaci, iarba, gandaci etc.laughing] la geaogra- Romania fix ce ai facut in a4a.numa mai detaliat
Istoria Romaniei, tot ceva ca in a4a, da cu multi ani... apoi de amar ca nu le-am tinut minte laughing
Romana, Mate, Engleza, Franceza, apoi restul nu-s chiar asa de grelewinking

Stii cum e. daca inveti, o sa fie usorwinking Si nu te ingrijorawinking o sa treaca ca vantultongue

4 răspunsuri:
| kathgilbert a răspuns:

Stai chill, nu o sa fie atat de greu, mai ales daca ai prins firul materiilor de la inceput. Depinde si de profesori, s-ar putea sa fie mai exigenti pentru ca dati examenele de capacitate, insa nu te ingrijora. Mie personal, a8-a mi s-a parut cea mai usoara clasa din generala. Si chiar daca am dat tezele cu subiect unic, materia a fost tot aia. Eu tocmai am trecut a 11-a.
PS Succes in noul an!

| ICanSeeAll a răspuns:

E putin mai greu pentru ca ai examenele. La celelalte materii va vor lasa mai usor.

| 985436982 a răspuns:

Tot anul am lenevit si nu am invatat nimic. Imi faceam majoritatea temelor la scoala si citeam de cateva ori lectiile. Si culmea ca mi-a iesit media peste 9.

| Alecsa4u a răspuns:

Naspa.cheful de invatat dispare complet...presiunea e mai mare, si matematica e din ce in ce mai urataa.geometrie in spatiu.deci e de **** in a 8-a.tongue