| everyyoueveryme a întrebat:

Cum e la facultatea de biochimie din Bucuresti? Care sunt oportunitatile de dupa?

1 răspuns:
| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Pai e cam greulaughing adica, asa cum este la orice facultate. mi se pare ca este si examen de admitere. dupa 3 ani, poti face modulul pedagogic si poti iesi profesor de bio sau chim. fara el poti iesii asistent de laborator de chimie[si in scolo]. poti profesa ca biochimist in spitale-cel ce face analize-. nu sunt sigur daca ai nevoie de master pentru aia sau nu. si bineinteles poti face 1 sau 2 ani de master dupa aia si ti se largesc perspectivele