| yoonny a întrebat:

Cum este colegiul national Ion Creanga din Bucuresti?

funda

3 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Buna
Initial,am vrut sa pun liceul Ion Creanga din Bucuresti printre primele optiuni insa nu am auzit lucruri prea ok despre el.
Desi pe net, marea majoritate a parerilor sunt pareri bune se spune ca, desi acest liceu este in apropierea sectiei de politie, acestia[politistii] nu fac fata elevilor.
Sunt multi rromi, drogati care iti fura ghiozdanele din mers.Cat despre invatat, este un liceu 'bun" doar cu numele pentru ca acolo nu se invata nimic.
O vecina a verisoarei mele a terminat acolo 12 clase si a zis ca este un infern. Daca acum 4 ani a fost un infern acum ce mai este?
Bafta!
RASPUNDE

| Mellie00 a răspuns:

Tipul/tipa care a raspuns nu stie ce vorbeste. Creanga e un liceu genial.

| Nahduiaka a răspuns:

Pt cine vede răspunsul meu in 2024: eu sunt la filo la creangă la franceză(btw, ultima medie e 9, 07 in anul ăsta la specializarea mea, 9, 25 sn, 9, 30 mate info simplu, 9, 37 mi bilingv și 9, 17 ss. Recomandarea mea pentru cei care văd asta și sunt în a opta e sa se uite în ierarhie și să vadă pe ce loc sunt ei cu medie și pe ce loc a fost ultimul admis la specializarea dorită, să vadă dacă au șanse-asa e cel mai sigur și puteți să vedeți pe bacplus pozitia ultimului intrat).
Cat despre creangă, e un liceu super fain. Prima data când ajungi la înscriere îți dă vibe de pușcărie și apoi te liniștești când vezi oamenii și când socializezi cu ei. Ca in fiecare liceu, sunt tot felul de oameni: mai smekerasi, mai tocilari, mai poznași... Chestia e că toți se țin de carte. Eu una, la filo, am colegi super... Spirituali. Vorbim despre chestii filosofice, ceea ce mă încântă. Pot sa zic că am găsit persoane cu care rezonez. Există în liceu festival japonez (taiju matsuri-durează 2 zile) și britanic(off beat-o zi). Avem ziua francofoniei și activități de Crăciun, halloween.Mrg. eu sunt și în clubul de robotică și e chiar fainlaughing pentru cine vr sa intre aici, să știți că nu trebuie sa fiți neapărat în creangă.
Succes la examene copii(celor care dau in 2025). Nu lăsați pe mâine ce puteri face azihappy