| Vdariusbubu a întrebat:

Cum este corect:Merry Christmas sau Merry Xmas? Sau este corect in ambele cazuri?

Răspuns Câştigător
| xlollypop a răspuns:

Merry Christmas e corect.merry xmas e prescurtarea insa nu e bine vazuta de oamenii credinciosi pentru ca e ca si cum ai taia CHRIST adica hristos... FUNDA?:*happyPLSSSS

3 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Forma corecta este Merry Christmas.
Merry Xmas este ca un fel de prescurtare pe care poti sa o folosesti.

| Patry908 a răspuns:

Merry Christmas e corect da sti cum is oamenii. Se plictisesc sa isi mai tot oboseasca gura si sa pronunte mai multe silabe si decurg la prescuratari ca sa fie mai smecher si mai la indemana laughing :->

| LoveAnimals4Ever a răspuns:

Eu cred ca este corect in ambele cazuri.big grin