| anonim_4396 a întrebat:

Cum este la facultate?
Sunt primul an si sunt nerabdatoare si curioasa, nu stiu ce ma asteapta.
E mai greu sau mai usor ca la liceu?
Te scoate la tabla? Am 1000 de intrebari.
Se platesc absentele?
Sunt grele examanele?

2 răspunsuri:
| GreenSky a răspuns:

Este diferit fata de liceu si bineinteles nivelul de dificultate este mai mare, mai multe examene, mai multa informatie, asteptari mai mari.
In ceea ce priveste absentele depinde de poltica facultatii, se putea afla de pe site. La unele se platesc iar la altele se reflecta ca un procent din nota finala. Iesitul la tabla, de asemenea depinde de politica facultatii, daca se incurajeaza sau nu prezenta activa a studentilor.
Mult succes! Va fi mai dificil la inceput pana o sa te obisnuiesti!