| blackrain a întrebat:

Cum este la liceul sincai si cum e la creanga? cum e colectivul? cum sunt profesorii? cat de mult trebuie sa inveti? va place?

1 răspuns:
| Madalina066 a răspuns:

Buna! La Sincai este greu, in loc de 30 de ore pe saptamana se fac 36 profesorii sunt severi si e foarte greu sa tii pasul cu materia. Nu il recomand decat daca esti in stare si te simti capabil/a. Liceul este primitor, elevii sunt de treaba si unii profesori dar e prea mare strictete. In acest liceu mai era nevoie de uniforma, ca in rest sunt toate laughing In schimb este foarte renumit si se invata carte, nu gluma! Cu multe activitatii, evenimente etc.

Despre Creanga nu stiu prea multe, nu se compara cu Sincai. Din cate stiu nu prea se invata carte iar profesorii sunt ok. Aici e mai lejer cu invatatul si programul fata de celalalt.