| Mirela1402 a întrebat:

Cum este materia de clasa a 9a la matematica?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde mult de profil. La profil uman ai matematica M5, asta am facut eu, iar fata de gimnaziu imi amintesc in plus doar functiile, in rest e foarte lejer, si sunt putine ore, mai ales in ultimii ani.
Cei de la profil real mi se pare ca fac de la M3 in sus, mai greu. La uman nici fizica si chimie nu se mai face, decat in primii ani. Iar ce se preda in primii ani este ca o recapitulare din gimnaziu.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Frumoasă, pentru cine nu are probleme cu matematica.

| gabicoo a răspuns:

Mai bine îți cumperi oi.

| Mirela1402 explică (pentru gabicoo):

Nu e o opțiune pentru mine?

| gabicoo a răspuns (pentru Mirela1402):

Atunci te măriți și te faci casnică.

| ReddY25 a răspuns:

Destul de grea(pentru cine nu e obișnuit)

| Mirela1402 explică (pentru ReddY25):

Și dacă eu în a 8 a ma descurcam foarte bine la matematica, adică înțelegeam orice lectie, îmi va fi ușor?

| LisaJulie a răspuns:

Depinde foarte mult de profil! Dacă ești pe matematica-informatica faci M1! Dacă ești pe științele naturii faci M2 și la Filologie și Științe Sociale faci M2! Cel mai greu este M1! Acum la clasa a-IX-a nu este chiar asa de greu dar trebuie sa lucrez ceva suplimentar! Abia de la clasa a-XI-a in sus este mai greu și mulți au nevoie de meditator! Depinde dacă îți place

| Madaxo97 a răspuns:

Depinde de profil, la mate-info e mai greu puțin, dacă zici ca te descurcai la matematică în școala generală, cel mai probabil nu ți se va părea grea nici la liceu.

| Giulia911 a răspuns:

N-am înțeles-o niciodată