| Artemis16 a întrebat:

Cum fac apartenenta la un basm in care NU exista fantastic?straight face

6 răspunsuri:
| OnnyMady a răspuns:

Demonstratia ca si cum ar avea fantastic, desi ma indoiesc ca exista basm fara intamplari ireale...a bagat examenu asta frica in voilaughing

| Artemis16 explică (pentru OnnyMady):

Basmul sarea in bucate are ceva fantatic in el?

| OnnyMady a răspuns (pentru Artemis16):

Am avut si eu demonstratie pe ala la scoala, faci exact ca la un basm obisnuit, noua asa ne-a spus profa de romana

| ErrorFound a răspuns:

Numerele fatidice: 3 si 7
prezenta structurilor : "a fost odata ca nicio data" daca n-ar fi..." Si-am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea asa..."
Prezenta unui actant(pers. principal) care este ajutat de adjuvanti(ajutoare) si este in opozitie cu un oponent...
Deznodamantul in care binele triumfa.

| WarriorInReserve a răspuns:

Atunci nu faci.
Basmul este prin definiţie o scriere fantastică.

| Artemis16 explică (pentru WarriorInReserve):

Acum 2 ani s-a dat la evaluarea nationala basm fara fantastic "happy