| pdannysan13 a întrebat:

Cum imi dau seama care este cariera cea buna pentru. mine? Sunt la facultatea de medicina generala si am mari dubii daca este pentru mine.

3 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

De ce ai aceste dubii? daca iti place sa inveti ce ti se preda, inseamna ca este pentru tine. daca iti plac laboratoarele (cu tot ce presupun ele: disectii si chestii de gen) daca in sesiune nu ai numai note de 5, da, e pentru tine. conteaza si in ce an esti, ca daca esti in primul an, te mai poti reorienta, sa nu te trezesti dupa 3-4 ani ca tu vrei altceva. dar inca o data te intreb ce te face sa ai aceste dubii?

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam tarzii dubiile. De obicei, se fac teste pentru orientarea profesionala in liceu! Incearca sa te duci la Inspectoratul scolar si sa intrebi acolo unde poti face asa ceva!
E pacat sa mergi pe un drum fara chemare si pasiune pentru acea meserie!
Success!

| Hombre a răspuns:

Daca tu ai dubii ca medicina nu este pentru tine si nu stii care cariera este mai buna pentru tine iti recomand pentru desmeticeala un an de munca la cariera de piatra si o sa te lecui, iti garantez 100% ca dupa aceea iti vei descoperi foarte multe cariere de imbratisat, cea pe care ai imbratisat-o acum va fi la caregoria "Scented gold" daca tot ne-ai cerut parerea.