| corina20002802 a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa ma lase sa ma mut dintr-a 7-a la Liceul Dinu Lipatti din Bucuresti, la internat?
Va rog raspunde-ti repede pentru ca vreau sa am o discutie cu ei sa vad ca daca merge sar putin calul, ma duc din sem doi acummm.dar va rog spuneti-mi, dati-mi ceva idei

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Trebuie sa ai un motiv tare intemeiat pentru a face acest pas, pe urma sa le dovedesti parintilor ca esti o persoana responsabila si de incredere si meriti sa primesti aceasta sansa.

| EllaTeIubesc a răspuns:

Crede-ma eu am convinso pe mama dar deocamdata nu are cine sa mearga cu mine sa semneze. dai un motiv bun intemeiat ...aratale ca esti responsabila si du-te si tu din clasa a 8a.e devreme clasa a 7a departe de casa ...in clasa a 8 a a 9a ..parca e alta treaba. bine tu faci cum vrei.u as vrea sa tinem legatura