| mahupetrisor a întrebat:

Cum ma prezint la sala?
Gen stiu ce îmi trebuie dosarul, ma duc la sediul DRPCIV si apoi ce?

Răspuns Câştigător
| Mariu0699 a răspuns:

Pai dupa cum stii, iei prima dosarul de la scoala cu una sau doua zile inainte de examen si te duci acolo unde se tine asta.
De acolo, vei astepta la rand, poate te va chema in functie de ce numar ai in dosar, de acolo iti vor face o poza pe care o vor pune tot in dosarul tau. Va trebui sa astepti putin si va veni cineva si va striga mai multe nume, adica va va duce acolo la calculatoare. Inainte sa intri in acea sala, va trebui sa semnezi si iti va da un cod de bare pe care va trebui sa il bagi la computer, acel cod trebuie sa il tii doar pana iti apare sa dai de chestionar apoi va trebui sa il feresti ca, cum mi-au spus si mie, va piuii in continuu.
Oricum nu e greu cu sala si daca te simti prea stresat sau ceva, vorbeste cu cineva de acolo, mai glumiti ca sa-ti mai treaca.
Te duci frumos la calculator si faci chestionarul incet si cu atentie si e mai bine sa citesti 2-3 ori sa fii mai sigur. Dupa ce termini, daca esti declarat admis, iti va aparea daca vrei sa te programezi pentru traseu. Cel mai bine este sa apesi pe "Nu", si sa te duci din nou acolo unde te duci si prima data (acolo unde faci si poza), si acolo te vor intreba unde vrei sa dai traseul (de asta am zis ca la computer sa pui nu, ca te poate pune in cine stie ce loc). Si cam atat, nu e nimic greu, doar sa nu ai emotii si cam atat. Bafta multa

1 răspuns:
| DIGIT4L a răspuns:

In Galati am procedat asa: Am mers la sediul DRPCIV, ajuns acolo am intrat la fotograf unde ti se face fotografia pentru permis, dupa aceea trebuie sa te prezinti la alt birou unde ti se face programarea pentru sala( baga niste date in calculator, etc), apoi te duci si iti astepti randul la sala, daca ai luat sala te intorci la biroul unde ti-au bagat datele in calculator (sau au verificat datele, habar nu am cu siguranta ce fac acolo, din cate am inteles te programeaza pentru sala chiar daca te duci imediat dupa) si te vor programa pentru traseu. In Galati am stat la rand 5 ore pentru toate astea, vezi sa iei sala din prima sa nu treci prin iad de 2 ori laughing