| 2Low a întrebat:

Cum poate un proaspat absolvent sa prospere in societatea romaneasca in vremurile economice pe care le traim?

Răspuns Câştigător
| CosminC86 a răspuns:

Ciau. Faza e ca 95% dintre absolventii unei facultati su t atat de analfabeti incat ii poti masura cu un elev de gimnaziu. S-a trezit toata lumea sa faca facultate si nu sunt in stare nici sa se exprime. Si restul de 5% care merita cu adevarat diploma, pleaca in strainatate. Asta e crudul si purul adevar. Daca facem toti licee si facultati, pamanturile cine le va mai lucra? Meseriile de "jos" (asa cum le catalogati voi) cine le va mai practica?
Dupa parerea mea, Romania nici nu va mai exista in 25-30 de ani. Elita tarii pleaca in strainatate dupa bani multi (majoritatea nici nu se mai intorc), iar in tara raman numai gunoaiele si pleava societatii. Caterincile genetice. Avorturile mancatoare de seminte. Pacat, mare pacat... Romania putea fi o tara de top.

| corolav a răspuns (pentru CosminC86):

Bravos națiune!
Aprob pozitiv!
Dacă ai să-mi citești răspunsurile ( v. poz.120) te vei convinge că locuim pe aceeași stradă.
Mai „este" și oameni cu glagorie în țara asta.
Mă bucur! Să fii sănătos!

| 2Low explică (pentru CosminC86):

Ai foarte mare dreptate.

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă e fată, găsește un Columbean și se mărită. Mai greu e pentru băieți. Mai ales că ei mai umblă și după fete, nu doar după prosperitate.
Totul stă în oportunități și în felul cum știi să le cauți și să profiți de ele.

| Antimanele104 a răspuns:

Simplu:un pistol cu un glont pe teava este tot ce iti trebuie. devil

| 2Low explică (pentru Antimanele104):

SI daca siguranta (sistemul Safe action) nu este inlaturata in momentul in care se apasa pe tragaci?

| Antimanele104 a răspuns (pentru 2Low):

M-am gandit ca cel care foloseste pistolul este suficient de inteligent incat sa indrepte pistolul spre tampla unui politician si sa ridice piedica, nu sa isi indrepte pistolul la tampla si apoi sa apese pe tragaci. laughing

| 2Low explică (pentru Antimanele104):

Doar daca se trece de Jandarmerie.big grin

| Antimanele104 a răspuns (pentru 2Low):

Atunci ai avea nevoie de mai mult decat de un simplu pistol cu un glont pe teava.Probabil o Bazooka sau un bax de cocktail-uri Molotov... poate chiar si putina terebentina ar ajuta in proces. happy

| ellenandreea a răspuns:

Nu prea poate.
Peste tot se intra pe pile sau noroc. Esti platit putin si nu esti incurajat. Se cauta peste tot experienta dar de unde daca abia esti iesit de pe bancile facultatii?
E un sistem stricat.

| Alex_Vlad_1970 a răspuns:

Se pare ca la aceasta intrebare nimeni nu va primi funda de vreme ce nu exista raspuns.