| mutivlad a întrebat:

Cum pot afla rezultatele, notele la admiterea in liceu?

5 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

De pe site-ul: www.edu.ro

| claudyu_7346 a răspuns:

Te duci la scoala unde ai invatat si intrebi acolo

| mutivlad explică:

? caut un elev si doresc sa aflu notele la testarile nationale sa vad ce a facut. unde intru? inainte era cu harta si se deschidea,acum, unde aflu, vad?

| Oanna96 a răspuns:

Daca te referi media de admitere la anumite licee o gasesti pe siteul lor cu licee.

iar daca vrei sa-ti afli media de admitere faci in urmatorul felfaci media aritmetica la cele 2 note obtinute la examen.

adica le aduni iar apoi imparti la 2.

dp care faci media aritmetica a claselor 5-8

si media obtinuta pe 5-8 se aduna cu media de la examen si se imparte la 2

asa iti afli media de admitere

| andrulina a răspuns:

Buna! Poti sa te duci la scoala unde ai dat examenul si vor fi afisate acolo pe usa de la intrare sau daca nu vrei sa te duci poti sa suni la scoala aceea si sa rogi frumos persoana care iti raspunde sa iti spuna.Sau in curand o sa apara pe net ori pe http://admitere.edu.ro/2011/ ori aici http://www.clopotel.ro/......ationala/. Si eu astept sa apara pe net sa vad ce au facut prietenii mei de la alte scoli.