| FearOfTheDark a întrebat:

Cum pot invata engleza mai repede?
Am avut nesansa de a prinde in scoala o profesoara nepotrivita.In ore se fac mistouri,iar ea nu face nimic.
Stiti niste site-uri care m-ar putea ajuta? Cea mai mare durere e la timpuri.Fac meditatii de putin timp,se vad rezultatele, dar la timpuri nu ma pot prinde.

8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Cea mai bună metodă este să faci pregătire cu un profesor de pe net nu poți învăța mare lucru, mai ales timpurile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jucand jocuri si uitandu-te la filme, ascultand muzica.Eu de exemplu din filme si jocuri am invatat.In ziua de azi daca stii engleza de nivel conversational te poti descurca oriunde in lumea asta.

| xClementine a răspuns:

Http://www.englishteststore.net/
Prin exercitii, evident! Uite, ai atat de listening, cat si de grammar, vocabulary, speaking si altele. Bafta! :)

| michelia a răspuns:

Cauta o carte de engleza cu gramatica, in care sa ai totul sistematizat si lucrezi singura de pe ea.
Incearca o carte mai veche de preferinta ( nu din astea foarte incarcate cu imagini).
Acolo ai regulile, ai si exercitii si iti faci singura teste dupa ce inveti cite putin.
Daca nu gasesti la biblioteca o carte mai veche, uite aici o sugestie:
http://librarie.carturesti.ro/gramatica-limbii-engleze-293607

La meditatii lasa partea de accent, de dialog, alte detalii.

| zmSam a răspuns:

Îţi sugerez să te uiţi la cât mai multe filme. Să asculţi muzică în limba engleză, pe urmă să te uiţi pe lyrics şi să vezi dacă coincide ce crezi tu că zice în melodie cu ce este acolo. Îţi mai sugerez să te joci jocuri în limba engleză. Eu cel puţin din jocuri am învăţat, fără meditator.

Succes!

| Alyssia a răspuns:

Pai poti face pregatire sau sa cauti pe net cursuri rapide de invatat engleya sper ca te.am ajuatat funda...

| DDCC a răspuns:

Salut!
Cred că o bună metodă este să citești bancuri de pe net, asta ca să reții cuvintele mai ușor.
Vezi cu programul Rosetta Stone, poate îți este util, e mai mult pentru partea de listening și speaking. Nu e gratis dar îl poți găsi pe h3.3t (fără.) și alegi varianta English.
Acum, depinde cum ți-e mai ușor, văd că unii zic de melodii, alții de filme, alții de jocuri etc. însă fiecare are stilul lui de a învăța și odată ce este găsit, e mult mai ușor.
Good luck!winking