| Lolkkk a întrebat:

Cum pot invata la biologie că am un test miercuri și am de invatat 12 pagini pentru testt oare pot să le învăț mecanic?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invatand mecanic nu retii nimic, doar logic, citind fraza cu fraza si incercad sa intelegi logic, esenta frazei respective.

12 pagini le poti invata in cateva ore, doar trebuie atentie buna doar pe ce citesti.

Lasa internetul si Youtube-ul ca nu te ajuta la nimic, dimpotriva, te distrage si vei ajunge sa pierzi timpul uitandu-te la ce-ti place nu la ce trebuie cu adeavarat sa inveti.

| Hyperion7 a răspuns:

Mecanic o să clachezi, asta daca nu ai mai făcut asta.
Încearcă să cauți lecția pe YouTube și folosește-te de asocieri între materia respectiva și ceea ce îți amintești.
Adică poți trage un ochi peste toată lecția și după sa te uiți pe YouTube, vezi lecția și așa ți se va crea o imagine de ansamblu al lecției sau așa ar trebui.
Sper sa te ajute!