| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot invata mai usor limba suedeza?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Limba suedeza este o limba germanica, adica daca cunosti limba engleza este foarte bine, trebuie sa inveti cele mai importante cuvinte 3000 de cuvinte si 500 de verbe

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Engleza o cunosc cat de cat..cam in cat timp voi ajunge la un nivel mediu in limba suedeză daca o invat de pe o aplicatie?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

O limba nu se invata folosind aplicatii

| AdrianVoicu a răspuns:

Intreaba-l pe Ray

| RAY a răspuns (pentru AdrianVoicu):

Nu isi mai joc de comunitatea TPU prin raspunsuri in bataie de joc

| AdrianVoicu a răspuns (pentru RAY):

Imi cer scuze domnule, n-o sa se mai repete
https://m.popkey.co/9a86a5/lkZ4Z.gif

| NevermindXEXEXD a răspuns:

Pregatire poate? In orice caz nu o inveti int-o zi sau doua sau fara sa un depui efort pentru a o invata

| Andrei_Leon_2002 a răspuns:

Daca vei da pentru cetățenie Sudează, vei învăța, din câte știu eu, gratuit.In rest, ai doua căi:ori înveți alaturi de un meditator, ori îți formezi baza singur(cu ajutorul culegerilor, site-urilor cu exerciții, cărților etc.), după care te duci in Suedia și în maxim 2 ani vorbești fluent limba respectivă.