| BiancaGeorgiana a întrebat:

Cum pot invata mai usor? Sunt chestii pe care chiar nu le pot retine.

Răspuns Câştigător
| mikey06982 a răspuns:

Nu doar tu ai aceasta problema.eu de exemplu cind nu pot memora un text, poezie sau altceva, seara inainte de culcare mai repet 1 data 2 ori si adorm. Dimineata cind ma trezesc pot spune f f bine.Toate astea se intimpla pentru ca creierul nostru e foarte obosit si trebuie sa se relaxeze.
Incearca ce ti-am propus eu. Poate te ajuta...Bafta happy

| LovehopeTrust a răspuns (pentru mikey06982):

Sa stii ca ai foarte mare dreptate si eu fac la fel cum ar fi cu o poezie, seara am incercat sa o invat da ma incurcam foarte rau si dimineata o stiam f.f.f.f binewinking sa stii ca meriti fundita mikey06982love struck

| mikey06982 a răspuns (pentru LovehopeTrust):

Chiar merit? happy

| LovehopeTrust a răspuns (pentru mikey06982):

Adica sper ca biutzi sa ti-o dea happy

| mikey06982 a răspuns (pentru LovehopeTrust):

Dada,si eu sper, oricum mersi ca tii cu mine happy

| LovehopeTrust a răspuns (pentru mikey06982):

Nu ai pentru ce big grin

| mikey06982 a răspuns (pentru LovehopeTrust):

happy

| BiancaGeorgiana explică (pentru mikey06982):

Ai funda :*

| mikey06982 a răspuns (pentru BiancaGeorgiana):

Mersi :*

9 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Incearca sa le repeti de mai multe ori lectia ca sa o poti retine!
Daca nu merge, incearca sa inveti lectia pe fragmente!
Iar daca nici asta nu merge, invata inainte sa te bagi in pat ca sa stii urmatoarea zii sau invata foarte tarziu(pe la vreo 1, 2, 3 noaptea).
Succes la invatat!
O zi buna!