| 1Chris1 a întrebat:

Cum pot invata sa vorbesc fluent engleza? Spuneti-mi niste metode eficiente.

Răspuns Câştigător
| iamSeBy a răspuns:

La filme da, cred ca merge, daca stii cum se traduc expresiile, dar la muzica e mai complicat, ca vorbesc si repede, si sunt si mai stalcite cuvintele pentru a rima, si e posibil ca tu sa intelegi altceva decat zic ei...

3 răspunsuri:
| kitten95 a răspuns:

In primul rand: daca nu faci destula engleza la scoala sau nu mai esti la scoala, iti cauti profesor particular. Intre timp, sau dupa cv timp, uita`te la filme cu subtitrare in engleza si apoi fara subtitrare. Asculta muzica in engleza. Dupa o anumita vreme poti sa-ti iei si o carte in engleza.

| iamSeBy a răspuns:

La scoala poti invata foarte usor sa vorbesti engleza fluent, mai ales daca iti si placetongue

| 1Chris1 explică (pentru iamSeBy):

Daca ma uit la filme si asculta muzica, nu merge?

| iamSeBy a răspuns (pentru 1Chris1):

La filme da, cred ca merge, daca stii cum se traduc expresiile, dar la muzica e mai complicat, ca vorbesc si repede, si sunt si mai stalcite cuvintele pentru a rima, si e posibil ca tu sa intelegi altceva decat zic ei...