| Random28 a întrebat:

Cum pot invata si retine mai usor lectiile?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu atentie.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

In afara de metode, ai nevoie si de suport. Exista suplimente alimentare. Cred ca ai auzit de Lecitina, ceaiul de Ginko Boloba. Mai sunt si alte produse care sustin memoria si invatarea.

| Violleta2022 a răspuns:

Eliminand din camera unde inveti toate electronicele si obiectele care te distrag de la invatat, inchizand telefonul, computerul, tableta.

Citind cu atentie cate un paragraf din lectie, incerci sa-l intelegi logic, fiindca numai asa il poti retine.
Repeti procedura pana termini lectia.