| Lewandowski a întrebat:

Cum pot scapa de prea cunoscuta 'lene'? laughing Am mare nevoie sa scap de ea, trebuie sa ma pregatesc intens pentru ceea ce urmeaza la scoala! Va rog raspunsuri serioase!

Răspuns Câştigător
| Kumiko19 a răspuns:

Gaseste ceva care sa te determine. Gandeste-te ce scop ai, unde vrei sa ajungi, si stabileste-ti tinte. Cauta mereu sa depasesti tinta. Gandeste-te " ce bine va fi cand voi ajunge la liceul x, facultatea y ". Nu-ti da voie sa te dezamagesti. Si gandeste-te ce impresie buna vei face. Asta ar trebui sa ajute.

| Lewandowski explică (pentru Kumiko19):

Multumesc ff mult pentru raspuns!

| Kumiko19 a răspuns (pentru Lewandowski):

Cu cea mai mare placere!

7 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Sa faci orice in fiecare zi, orice fizic. Maturi, mergi in oras, scrii, citesti, vorbesti cu cineva. Nu lasa corpul sa stea pe loc fara sa miste ceva.

| Lewandowski explică (pentru AtateaConditii):

Multumesc pentru raspuns, astept si altele!

| Voidwithin a răspuns:

Ca sa scapi de lene in primul rand trebuie sa incepi sa faci ceva ce-ti place cu adevarat si sa nu te lasi descurajat/a de ce spun alti.
Simona Halep e cel mai recent exemplu.
Daca faci ceva fa acel lucru cu suflet.

| Lewandowski explică (pentru Voidwithin):

Multumesc Rorok!

| Voidwithin a răspuns (pentru Lewandowski):

Npc.