| Mihneaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Cum pot transfera licee
Doresc sa ma transfer la un alt liceu pe acelasi profil dar nu stiu daca ma pot transfera si pe timpul anului scolar, sunt in clasa a 9a si nu as vrea sa astept pana in a 10a sa ma transfer

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Trebuie să aștepți până în clasa a X-a. Nu ai de ales. Așa este legea.
Te poți transfera doar dacă ești într-o situație specială: bolnav, distanță mare până la domiciliu, gemeni, etc.

| mista24 a răspuns:

Poti din al doilea semestru, dar trebuie sa ai media de la EN mai mare ca a ultimului intrat la liceul la care vrei