| cuteandfunny a întrebat:

Cum poti ajunge PR si in ce consta aceasta meserie?

1 răspuns:
| Eduard a răspuns:

Termeni o facultate de management/sociologie (daca nu ma insel). Lucrezi cu publicul si trebuie sa intelegi mersul pentru a face reclame bune, sa zic asa. PR sunt posturi pentru care trebuie sa te bati cu alti candidati, nu stiu daca exista o specializare in sine, ci doar sa ai cat mai multe abilitati in sensul acesta.
Sa sti sa stimulezi publicul, sa le starnesti interesul, in consecinta sa atragi publicul catre firma ta si sa mentii o imagine buna companiei.