| RapBim a întrebat:

Cum poti invata usor?

Răspuns Câştigător
| Fcsb_Robert_1998 a răspuns:

Buna!
Iti trebuie liniste, sa nu te gandesti la alte lucruri ( ex.: muzica, jocuri, filme etc.) sa nu inveti ca pe o poezie! De obicei este bine sa citesti un enunt si sa ii faci un "rezumat", sa il folosesti cu cuvintele tale!
Indicat ar fi sa inveti inainte de a te apuca de teme!
Funda puppy dog eyes?

8 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Inveti din clasa, nu stai in ora sa vorbesti sau sa faci altceva si repeti in pauze.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna!
Ca sa inveti ceva trebuie sa fi concentrata la cea ce citesti degeaba te uiti pe caiet si incerci sa memorezi ceva daca tu te gandesti la alt ceva.
In momentu cand inveti mintea ta sa fie linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasand TPU-ul si citind ceea ce vrei sa inveti.

| Northern a răspuns:

Depinde ce vrei să înveți.

| Negoiu a răspuns:

Sa ai dragoste pentru invatatura, sa te gandesti cat de mult o sa iti foloseasca in viata! Ai carte, ai parte! Sa stii sa iti infranezi tentatia de a "toci" mai putin! Sa iti privesti colegii si sa te gandesti ca acum toti sunteti "egali" si cat de diferite va vor fi drumurile si reusitele in viata, multe datorate bagajului de cunostinte acumulate in timpul scolii...

| Royal7 a răspuns:

Buna! Cand inveti trebuie sa fii concentrat\a pe acel text dar nu cu gandul la joaca, facebook s.a. Sa stii ca intodeauan mintea ta trebuie sa fie limpede si linistita pentru a invata cat mai usor. Sper ca te-am ajutat.

| flavius111 a răspuns:

Citeste o fraza mica de 3 ori dupa aia inchizi caietu repeti si tot asa bafta sper sa mearga

| RapBim explică (pentru flavius111):

Asta nu inseamna tocit?