| anonim_4396 a întrebat:

Cum procedez sa ma incriu la Cambridge, mai precis la cursurile acelea din Bucuresti Cambridge.Si cum pot proceda daca puteti va rog sa-mi explicati si mie mai detaliat toata procedura asta cu Cambridge.
Am auzit ca numai dai bacu la Engleza daca ai Cambridge-ul luat. Ti se considera cu 10 la bacalaureat la limba engleza.
Va rog sa-mi explicati si mie detaliat cum se procedeaza cu inscrierea la Cambridge.

Multumesc Anticipat!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| rubertzel a răspuns:

Da... da asa-i eu fac acu niste cursuri la mine in oras si nu dau pentru Cambridge este un alt examen identic cu Cambridge-ul, LCCI daca ai auzit sunt echivalente examenele LCCI cu Cambridge si costa si mai putin si e la fel cu bacu, cu locul de munca totul e la fel sau mai sunt si altele JetSet si asta alt examen tot la fel de bun si e pe nivele poti sa dai ce nivel vrei si o sa te ajute...vezi cauta si intereseaza-te mai bine ca eu asa am facut si am ramas la LCCI si pana acu e binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce cursuri mai stiti care ti se recunoaste bacul la Engleza la fel ca si Cambridgi-ul?
Daca mai sitti cursuri din acestea bune spuneti-mi si mie.

| MariaSimo a răspuns:

Sunt multe certificate care iti inlocuiesc proba de limba engleza de la bac.
Uite aici lista completa:
- Cambridge (pet, cae, fce, cpe, ielts, BEC)
- LCCI (EfB, ELSA, JETSET) - minim level 4
- TOEFL / TOEIC
- ECL - minim B1
- Trinity ISE - minim B1

| Bridge a răspuns:

Examenul LCCI este cu mult mai ieftin, se poate da in mai multe localitati. Are engleza generala, Business, Tourism, si toate se echivaleaza cu bacul.