| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa aleg drumul meu in viata? Ma refer la viitor si la viitoarea mea profesie/vocatie/ocupatie?
Am mai multe care imi plac.De exemplu:ma intereseaza,pasioneaza religia crestin ortodoxa(nu stiu extrem de multe,sunt mediu sau incepator spre mediu,dar practic credinta), ma gandeam la teologie sociala, un lucru e sigur, nu vreau sa ma fac preot.As putea si mi-ar placea profesor de religie, dar nu stiu cat viitor si ce sanse am cu aceasta profesie..Totodata imi place si psihologia.dar tot novice spre mediu sunt.Mi-ar mai placea istoria sau geografia.Ce sa fac? La ce facultate sa dau? Mai este putin timp( nu anul acesta) si trebuie sa ma decid.Citesc carti si vreau sa citesc si mai multe.Mi-ar placea sa fiu profesor, bibliotecar, ceva in domeniul religiei crestin ortodoxie sau istorie/geografie.Totodata mi-ar place si ceva la pc.Un operator pc sau ceva in calculatoare(dar nu foarte avansat). Facultatea de sociologie este si ea interesanta.Deci,oare,ce sa fac? Ce sfaturii imi dati? Va rog frumos sa fiti seriosi si sa raspundeti normal, fara ironii.(merci mult). Apropo, profilul meu de liceu, actual nu ma pasioneaza asa de tare.
Merci pentru viitoarele raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Adelsi a răspuns:

E important sa asculti parerile altora,mie de mica mi s-a zis si inca mi se zice sa devin actrita,eu imi doresc dar in nici un caz in Romania,gandeste-te ce iti place cel mai mult si ce ai vazut aproape toata viata in fata ochilor, crede-ma daca vrei sa devii profesor, nu te-as sfatuii, daca vrei ceva cu pc trebuie sa fi foarte bun, fratele meu sta de aproape 8 ani pe calculator aproape mereu si stie multe, deci te sfatuiesc sa faci ceva ce iti place si sa-i intrebi pe altii ce cred ei ca ti-ar fi de folos

3 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Pai ti s-ar potrivi urmatoarele: Preot, profesor, peste, pornstar sau le comasezi toate intr-una si te faci patriarh.

| AvalohAlyn explică (pentru rutanklan):

Am spus ca nu vreau raspunsuri ironice.Peste si pornstar nu cred ca isi au locullaughing Iar Patriarhul nu are nicio treaba cu cele 2.Am spus ca nu vreau raspuns ironic draga formatorule Bundy rigobertlaughing

| rutanklan a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ma bucur ca nu ai luat-o in serios. Pace