| Shuby a întrebat:

Cum sa incep un articol cu tema cel mai politicos elev

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Poti sa scrii un articol la modul ironic, povestind exact ce NU ar trebui sa faca un elev pentru a fi considerat politicos.
"S-a sunat deja de 10 minute. La un moment dat, usa scolii se deschide zgomotos. Gafaind si alergand pe culoar, elevul nostru se "grabeste" sa ajunga la ora. Are chimia.
Deschide nepasator usa si intra in clasa afisand un ranjet ironic. Profesoara il apostrofeaza, insa el ridica din umeri si se aseaza in banca din spatele clasei. Scoate un caiet si incepe sa-si demonstreze imaginatia creatoare facand avioane si bilute din hartie..." Ceva in genul asta ai putea scrie, bineinteles daca stii ca ti se permite. Daca profesorii vor ceva la modul cat mai serios, atunci ia in considerare sfatul celorlalti 2 utilizatori, insa ai grija sa nu faci un articol banal. Gaseste ceva care sa captiveze cititorul!
Sper ca raspunsul meu nu a ajuns prea tarziu la destinatiehee hee

2 răspunsuri:
| Anddrea a răspuns:

Poti sa incepi prin a defini politetea. Si apoi te descurci tu. big grin

| gica94 a răspuns:

Incearca ceva gen: "
Elevii in general pot avea multe calitati dar si defecte.Acum vreau sa vorbesc despre..."