| Anuttzzik a întrebat:

Cum sa invat logic?

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

E ca şi cum te-aş întreba tu ştii să te pişi?

| awspam a răspuns:

Invatatul logic? adica spui cum sa inveti usor?, odata ce cunosti ce anume vrei sa inveti, te documentezi despre ce vrei sa inveti, dupa care citesti odata, si incerci sa intelegi ce anume spune, e combinatia dintre materie cu ce ne inconjoara sau cu ce ne lovim zi de zi, dupa care reiei cititul si la a doua trebuie sa ramana materia in cap pentru ca ai gasit logica si sensul ei, sper ca ai inteles

Răspuns utilizator avertizat
| EarsOfAFox a răspuns:

Adica inveti bazat pe intelegerea exacta a cunostintelor pe care le asimilezi.

| Mihai_Maharea_1968 a răspuns:

Incerci sa faci un rezumat apoi incerci sa -l reduci la cateva idei 2 sau 3. Sa fie rezumatul tau sub forma unui desen asa se retine mai usor. Incearca sa citesti o pagina si sa-i faci rezumatul, citeste din nou si puneti cateva intrebari :cum, de ce autorul s-a exprimat asa?