| Cristi95 a întrebat:

Cum să învăţ mai repede? Aveţi vreo metoda rapidă de a reţine lucrurile?

Răspuns Câştigător
| andyyo10 a răspuns:

Citeste de 3-4 ori dupa ce vi de la scoala... pe urma noaptea inainte sa te culci de 1-2...si diminieata doar repeti 1-2.Eu asa invat la materii

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cristianorudi7 a răspuns:

Prima data invata ce e mai greu apoi ce e mai usor

| danbnz a răspuns:

Asociaza logic informatiile pe care vrei sa le retii cu lucruri obisnuite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa spui mai eficient, nu mai repede. Pai n-ai decat sa fii atent la scoala si acasa la teme la fel...concentreaza-te. Daca e ceva ce nu prea e clar atunci foloseste manualul oricand. Sau incearca sa mai discuti cu prietenii pe messenger si temele de casa atunci cand nu intelegi ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma pricep invata cum poti