| bfraoty a întrebat:

Cum scap de matematica?

Dupa ce am terminat liceul (zi) m-am angajat direct stiind ca nu am nici o seansa sa iau bacul la matematica. Acuma ma framanta rau si as vrea sa stiu ce posibilitati am. Am incercat meditatii dar au fost fara rost, nu pot sa invat deloc. Cum as putea sa fac sa dau bacul fara matematica? Sa re-incep clasa XII-a la alt profil seral? Ce alte posibilitati am?

Răspuns Câştigător
| marktheshark a răspuns:

Ar fi bine sa te mai chinui putin cu meditatiile poate reusesti sa intelegi ceva.Clasa a 12 a nu ai cum sa o mai faci odata la alt profil.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti face inca odata clasa a 12-a --- pe foaia ta matricola situatia scolara pentru clasa a 12-a figureaza ca incheiata.Solutia ar fi sa cauti un alt meditator la matematica--- unul mai priceput si mai rabdator.

| DayByDay a răspuns:

Hei ^^ cel mai bine ar fi sa iei meditatii la matematica si sa incerci anul viitor sa dai bacalaureatul! Desi matematica nu este pe placul tuturor nu cred ca e imposibila. O zi frumoasahappy

| Corleonee a răspuns:

Profil filologie. nu dai bacul la mate big grin. Dar totusi ai putea sa incerci. nu ai nimic de pierdut.

| bfraoty explică:

Mersi, as dori sa va dau la toti funda pacat ca nu pot. de saptamana viitoare am decis sa incerc iarasi cu meditatiile