| Cici4Mici a întrebat:

Cum se afla media generala? Asta stiu se aduna notele apoi se impart la cate sunt si cu teza ce fac?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se adună notele şi împarţi la numărul lor, nota finală o aduni cu teza şi împarţi la doi şi vezi nota finală la materia respectivă!
Unde nu ai teză aduni notele şi împarţi la numărul lor total.
Succes la note mari.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Bunahappy
nu se face asa cum ai zis tu
asa e : 1.se aduna notele
2.le imparti la cate sunt
3.le inmultesti cu 3
4.aduni teza
5.le imparti la 4.
asa se face.
si media generala sem 2 asa:aduni mediile la toate materiile si le imparti la cate sunt

| iulia_9095 a răspuns:

Aduni notele,le imparti la cate sunt, apoi inmultesti cu 3, aduni cu teza si imparti la 4

| Iulyan21 a răspuns:

Apoi se inmulteste cu 3 se aduna cu teza si se imparte la 4

| ღm0tzataaღ a răspuns:

Buna. Deci acolo unde ai si teza se face asa: aduni toate notele din oral le imparti la cate sunt, iar dupa aia rezultatul il inmultesti cu 3 aduni teza si imparti la 4. Unde nu ai teza aduni doar notele din oral si imparti la cate sunt.happy

Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun.big grin

Bye, Bye:*:*

| Luiza_2688 a răspuns:

Faci media notelor, inmultesti cu 3 si apoi imparti la 4.