| NuConteazaShinee a întrebat:

Cum se fac grupele la facultate?
In ordinea mediilor sau alfabetica?
Se tine cont daca esti la taxa sau la buget?
Se fac si in ordinea mediilor? ( asta nu cred, deoarece ar fi un decalaj imens )

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Depinde de facultate. pot sa repartizeze fie alfabetic fie in functie de nota.
teoretic locurile se repartizeaza in mod uniform. de Exemplu sa zicem ca sunt 100 la buget si 200 la taxa. in functie de cate sali au disponibile se repartizeaza. sa zicem ca au 10 sali.
asta ar insemna cam 30 de insi pe grupa. deci cam 10 sunt bugetari si 20 cu taxa.

repartizarea dupa nume cred ca se face alfabetic, cate 1 la fiecare grupa.
gen:
a in gr 1, b in gr 2, c in gr 3...
k in gr 1, l in gr 2, si tot asa.

aceeasi schema repetata si la buget si la taxa, pana la ultima pers