| Marilyn50 a întrebat:

Cum se face trecerea de la o epoca la alta?

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Trece ziuawinking si gata alta epoca... eh de obicei se face pein schimbarea mentalitati, tehnologiei si a altor obiceiuri

| oOMasTerOo a răspuns:

In general trecerea de la o epoca la alta se face prin diverse descoperiri sau evenimente, dar si prin adoptarea unor facilitati noi. Spre exemplu epoca carbunelui (scuza-mi cacofoia) a inceput odata cu descoperirea carbunelui. Sau epoca moderna a inceput odata cu revolutiile care au avut loc si care au decis introducerea mecanismelor moderne in defavoarea muncii manuale. Sper ca te-am ajutat.