| kar1GaNNN a întrebat:

Cum se numeste semnul asta ~ dau funda!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Tildă, vezi aici definiţiile 4-6
http://dexonline.ro/definitie/tild%C4%83

| kar1GaNNN explică (pentru mixxjim):

Problema sta in felul urmator, la fizica am aceasta formula si nu am fost la scoala, si sincer sa fiu chiar am uitat cum se numeste asta ~ am formula asta Dl ~ lo + l, si cum vrei sa zic ca Delta tilda lo + l? laughing, nu cred ca e chiar asa in fizica.

| mixxjim a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Well, de numit se numeste tilda semnul, trebuia sa spui de la inceput ce vrei de fapt - n-am nicio idee cum se citeste in fizica laughing

| kar1GaNNN explică (pentru mixxjim):

laughing, asta era curiozitatea mea, cum anume citesc la fizica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

De ce ai dat funda daca raspunsul nu ti s-a parut corect? Acel semn in fizica inseamna "alternativ".

| kar1GaNNN explică (pentru anonim_4396):

Mda frate, am gresit, dar tie ti-am dat vot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

happy Mersi, e binevenit un vot ca si asa am destule raspunsuri cu fundita, dar niciun vot anul asta.Alternat sau alternativ, asa poti citi acel semn in fizica. Tildalaughing copy paste de pe net.laughing

| kar1GaNNN explică (pentru anonim_4396):

Mda asta stiu si eu dar eram curios laughing cum se citeste in fizica, pentru ca maine ma asculta laughing :-s.

11 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Tilde
daca scriai ~ pe google...greu

| Digital112 a răspuns:

Aproximativ

| sergiu_9343 a răspuns:

Tilda

| xKnZ a răspuns:

Aproximativ