| Wss7 a întrebat:

Cum se traduce textul : Strange coincidences like this fascinate us. We've all had similar , though perhaps less dramatic , experiences such as bumping into someone that you know when your're on holiday . There is also the "small world " phonemenon , where you have a friend in common . Are such expreiences merely coincidences or is there some kind of unknown force malking these things happen ?

Răspuns Câştigător
| BilaDorel a răspuns:

Coincidente ciudate ca asta ne fascineaza. Si noi am avut unele similare, desi probabil mai putin dramatice, experiente precum cand dai de cineva cunoscut intr-o vacanta. Exista si fenomenul "lumea mica", cand ai un prieten in comun. Sunt aceste experiente doar coincidente sau e o forta necunoscuta ce face aceste lucruri sa se intample?

| X a răspuns (pentru BilaDorel):

Dutsu traducerea lu dorel e perfecta!

2 răspunsuri:
| DenniDen a răspuns:

Coincidenţe stranii, cum ar fi acest lucru ne fascineze. Am toate au avut similare, deşi, probabil, mai puţin dramatice, experiente, cum ar fi lovi în cineva despre care ştiţi că atunci când your're în vacanţă. Există, de asemenea, "mica lume" phonemenon, în cazul în care aveţi un prieten în comun. Sunt expreiences astfel de coincidente sau pur şi simplu există un fel de forţă necunoscută malking aceste lucruri se întâmplă? fundita?