| aditza18 a întrebat:

Cum se zice la nota zero (ex. zece=F.B.)

7 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Daca ai intrebat acest lucru banuiesc ca vei intra in clasa a5-a deoarece nu stii cum sta treaba cu notele. Nota zero nu exista.Notele se dau de la 1-10.9-10 = FB, 7-8=B,5-6=S, 1-4=I.Dar notele 1si 2 se dau de obicei pe copiat si 3 si 4 cand nu iti faci tema, nu inveti, in teste etc. Funda?

| Katoteshika a răspuns:

F.B.=10 sau 9
B=8 sau 7
S=6 sau 5
I=sub 5(4, 3, 2, 1, 0)
dar zero nu se prea foloseste deoarece exista mereu cel putin un punct din oficiuwinking

| aditza18 explică (pentru Katoteshika):

Multumesc.

| Katoteshika a răspuns (pentru aditza18):

Cu placere!

| TURCUL0001 a răspuns:

I.S. adica insuficient.

| ionutzwk a răspuns:

De obicei I dar nu cred ca ar exista o litera corespunzatoare.

| adrianbarbaros a răspuns:

Minus insuficient -I