| BigJon a întrebat:

Cum trebuie sa procedez daca vreau sa ma las de scoala dupa clasa a X-a?
Exista vreun procedeu obisnuit sau difera de la o scoala la alta?
(nu vreau raspunsuri stupide, numai un raspuns clar si inteligent). DAU FUNDA!!!

6 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Cred ca trebuie doar sa anunti scoala... oricum, vei primi la sfarsitul clasei a X-a o diploma care atesta acest lucru.
Totusi, eu te sfatuiesc sa continui studiile, deoarece acum este greu sa te angajezi si daca ai terminat o facultate...de 10 clase nici nu mai vorbesc.

| Breakingthehabittonight a răspuns:

Eu incerc sa te ajut din cate am auzit.
- din cate stiu in clasa a 10 a iti face o diploma de 10 clase[ legalizata si toate cele], cu diploma respectiva vei avea ..sa le zicem avantaje cand te angajezi- demonstrezi de fapt ca ai 10 clase, si in comparatie cu unul care are numai 8 de exemplu vei fi angajat.
mai mult de atat cred ca nu trebuie sa faci, te lasi pur si simplu, sau anunti la scoala la sfarsitul anului ca nu mai doresti sa continui, nu de alta dar sa nu te mai integreze si sa te inregistreze in hartogarii.

bafta la. abandonat scoala!

| Niiiicu a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic deoarece cand termini 10 clase iti da automat o diploma ca ai facut 10 clase si apoi daca mai vi bine daca nu nu, dar te sfatuiesc sa nu renunti la scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu,te lasi! Nu mai mergi la scoala!
Daca vrei sa te lasi nu uita ca nu o sa-ti gasesti un loc de munca niciodata nici macar ca maturator pentru ca si acolo o sa fie angajati altii cu mai multe scoala si nu o sa ai decat sa traiesti pe spatele muncii de o viata a,, lu mami si tati''.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Pur si simplu se depune o cerere catre directorul scolii spunand ca nu vrei sa continui dupa clasa a X-a iar dupa ce ai terminat a X-a nu te mai duci la scoala!

| bobinyo a răspuns:

Faci o mare greseala, mai gandeste te.la fel era sa fac si eu.si regretam acum. ..treaba ta..fie. faci o cerere ca vrei sa te retragi iti da diploma de 10 klase si asta e tot.dar faci o mare greseala.