| bleakk a întrebat:

Cum va impacati cu "stiintele"exacte"?

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Hmmm difera... Fiecare are propriile afinitati.
Pentru mine lucrurile s-au schimbat in timp. In prezent cel mai mult imi plac informatica, matematica. Am ajuns la concluzia ca au cea mai larga aplicativitate iar eu atunci cand invat ceva am nevoie sa simt ca imi va folosi in viata. Altfel, ar insemna o toceala inutila...Nu sunt adepta invatatului mecanic, pur si simplu nu pot, nu imi iese. Cred ca profesorii au un impact puternic din acest punct de vedere asupra elevilor. La liceu, profesorii au stiut sa ne predea, sa ne faca sa intelegem si sa intretina o atmosfera placuta, uneori de competitie, alteori de echipa. Pentru ca ma atrag informatica si matematica, asta voi face si mai departe- m-am inscris la facultatea de calculatoare.
Fizica mi se pare foarte interesanta. Am fost mai mereu la un nivel de nota 8 la acest obiect. Imi place, dar nu mi-am dedicat mult timp pentru a o studia. Prefer mecanica, electricitatea. Optica mi se pare ciudata, nu prea am inteles-o.
Chimia...nu e chiar domeniul meu! Nu as zice ca mi-a placut vreodata foarte tare. Nu ii neg importanta, doar ca nu ma pasioneaza.
Cred ca astea ar cam fi, poate am uitat ceva...

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu prea exact.

| Inferno a răspuns:

"Destul" "de" "bine" "."

| oprescudorin11 a răspuns:

Este un abuz de limbaj sa numesti chiar si o stiinta EXACTA.
Exact as zice ceva fix, valabil oricand, oricum, dovedibil prin logica sau matematica.Dar aceste stiinte éxacte'se cam modifica in functie de moment si situatie, asa incat le-as numi stiinte supuse evolutiei si transformarii.