| CbCx a întrebat:

Cum vedeti voi televiziunea viitorului?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ecranele actuale vor fi inlocuite cu mini proiectoare, iar comenzile cu senzori de apropiere spatiala.
Imaginile vor fi proiectate sub forma bi- sau tri-dimensionale, hologramic.
Nu sunt excluse nici efectele de miros ce vor asocia imaginea si sunetul.

Transmisiile vor fi globale, majoritatea wi-fi, iar cu "telefonul" ne vom putea comanda toate aparatele din locuinta sau din alte parti ale lumii, chiar stand la plaja sau plimbandu-ne la munte...

| Bondarel99 a răspuns:

Inexistenta. Totul o sa se mute pe internet.
Sau dacă ne gândim mai bine, o sa folosim televizoare, dar din alea Smart cu care putem intra pe net.

suntserios
| suntserios a răspuns:

3D

| Freya1 a răspuns:

Tot asa multi ani de acum in colo

| Dan193 a răspuns:

In loc de casti la calculator/tv vom folosi VR sets cu bleutooth; toate 'posturile' tv vor fi difuzate online; mai putini batrani vom vedea la tv (pentru ca lor le e mai greau sa mentina ritmul cu evolutia tehnologica).