| AnneღU a întrebat:

Cum vi se pare chimia ca materie? big grin

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru pasionați, este foarte interesantă.
Pa, pa.

| Alyra a răspuns:

Chimia anorganică mi s-a părut interesantă şi destul de uşoară. În schimb, din chimia organică nu înţeleg nimic, decât CH, ugh. laughing
Ţie cum ţi se pare?

| AnneღU explică (pentru Alyra):

Ar fi fost ea poate mai simpla daca si profa era la fel de "simpla " dar cum ea e complicata laughing iubesc chimia de imi vine sa nu mai merg la ore tongue

| Alyra a răspuns (pentru AnneღU):

Într-adevăr, depinde şi ce profesor ţi-o predă. laughing

| Furculingură a răspuns:

Îmi place mult. E una din materiile mele preferate. Cum au zis şi cei de mai sus. Nu este grea, trebuie doar să fii atent şi să pricepi. Calculele, meh, nu sunt grele pentru că foloseşti calculatorul.

| Kasia a răspuns:

Materia mea preferata.
singura pe care o invat cu drag.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este o materie interesanta, nu e grea.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o materie geniala, la fel si anatomia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chimia nu-mi place, plus ca n-am nevoie de cunostiintele pe care le-am dobandit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ofera si ea un pic de cultura generala ca stiinta, dar partea stiintifica(reactii), matematica(probleme), da, poate deveni de umplutura pentru cine nu are atractie fata de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte foarte naşpa.N-am putut niciodată să reţin toate reacţiile alea.Nu-mi place deloc.

| AndyLavy a răspuns:

Interesanta.daca iti place. mie mi-a placut la inceput. dupa am pierdut firul..si mi s-a parut extrem de grea.

| AlexeHellsing a răspuns:

E destul de tare... Eu am înțeles-o perfect, dar n-a, acum depinde de persoană. Chiar mi-au plăcut orele de chimie...

| ShadeAdda a răspuns:

... e materia pe care eu o detest cel mai mult la scoala. Mai mult chiar decat matematica (ceea ce, la mine, e mare lucru). La inceput mi s-a parut usoara, asta pana cand am ajuns la probleme si formule. Am pierdut sirul. Inca incerc sa recuperez, dar e un chin.
Nici un profesor prea bun nu am, asa ca n-am vazut o parte frumoasa din aceasta materie...
Asta e, ma descurc cum m-oi descurca, dar ma bucur ca sunt pe un profil pe care nu se pune accentul prea mult pe chimie (doar 1 ora pe saptamana).

| ElleAhx a răspuns:

Mie nu mi-a placut deloc chimia. ea nu este foatre grea, nu sunt nici calcule foarte complicate... trebuie doar sa intelegi.

| didii5 a răspuns:

E grea si foarte naspa, nu mi-a placut-o deloc.