| andreeaa1997 a întrebat:

Cum vi se pare chimia? este grea?

Răspuns Câştigător
| alecsasweet a răspuns:

Nu este grea. Trebuie sa fii atent si sa intelegi notiunile de baza si apoi o sa ti se para usoara. Bineinteles trebuie sa inveti tot timpul ca sa nu ramai in urma cu goluri. Si daca nu intelegi ceva cel mai bine este sa rogi profesorul sa iti explice inca o data.

9 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Este.

| pwp a răspuns:

Este destul de grea, dar daca o inveti lectie cu lectie si ai un profesor bun (foarte rar in ziua de azi) e usoara happy

| positivity a răspuns:

Este ușoară, dar trebuie să înveți mult.

| mariuseu12 a răspuns:

Mie unu nu mi se pare grea... depinde ce cat timp ii acorzi in materie de invatat thinking

| alinagyo a răspuns:

Oooo daaa, sunt la mate info si fac chimieee... si am si diriginta de chimie. Uraaaasc chimia crying(

| wizzkidon a răspuns:

Aici este raspunsul :
http://sm.politiaromana.ro/inf_utile/crima_organizata.htm

Si da, este foarte greu!

| alin1988 a răspuns:

Cea mai plictisitoare

| NamPleak a răspuns:

E a draq de grea eu am ramas corigent

| RaMoNa_6241 a răspuns:

Nu este deloc grea, secretul este sa fi foarte atenta la primele ore, sa prinzi notiunile usoare, caci mai tarziu te vei lega de ele. Atentia te va ajuta mult..Chimia din generala e usoara si chiar interesanta. La liceu se complica putin, dar nu exagerat de mult. Sunt multe obiecte mult mai grele.
sa nu lasi niciodata lectia neintelesa, neinvatata, pentru ca toate se leaga