| alexandrunapoleon a întrebat:

Cum vi se pare noua lege a educatiei?

6 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Exagerată şi deloc necesară.
În primul rând, bacalaureat la o materie transdisciplinară?! Nu toţi elevii sunt de 10 la biologie, chimie şi fizică în acelaşi timp! De aceea sunt despărţite, pentru ca respectivul copil să îşi dea seama spre ce se indreaptă şi unde are talent!
Iar gimnaziul de cinci clase mi se pare, din nou, o aberaţie. Oare ei realizează că practic oricine poate renunţa la liceu?
De asemenea, încă o mare prostie este admiterea la liceu. În ritmul ăsta, ne vom transforma într-un popor de leneşi şi de superficiali. 70% portofoliu şi restul admitere?!
Exact, ce mai contează examenul, ce mai contează adevăratele cunoştinţe şi valori ale unui elev, este suficient şi necesar să trimitem un dosar unde avem bifate două-trei concursuri, şi gata, suntem scoşi!
Scuzaţi, însă miniştrii educaţiei sunt vai de capul lor. Bine că nu voi prinde aşa ceva...Doamne-ajută!

| Karinakari99 a răspuns:

Foarte oribila.

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Care e noua lege?

| katy a răspuns:

Astia cum viseaza ceva noaptea a doua zi pun in aplicare.tin minte anul trecut cand am dat eu bacul eram cu o luna si ceva inainte de bac si inca nu stiam exact la ce materii vom tine examenul.ne tampise de cap.

| ღKittyღ a răspuns:

Oribilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| timiHash a răspuns:

Foarte urata angry si naspa sad