| Losnams a întrebat:

Cum vi se pare profilul mate info? Cum e? Bacul cum e?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă îți place matematica, e perfect. Splendid. Minunat.

| mngzx a răspuns:

La bac, daca dai la mate o sa fie mai usor daca te inscrii la profilul mate-info la un liceu economic
.Dar la un liceu teoretic e foarte greu la mate-info

| RainmakerX a răspuns:

Nu te băga la economic, o să regreți după.

Eu am fost mate info intensiv info și pot spune că uram matematica. Mi-am dorit mult să învăț info și am învățat pentru că logica o am bună. Ai nevoie de mai multă logică decât mate și nu, nu porcăria aia pe care o faceți în clasa a 9-a. Asta se câștigă exersând.

Eu pot spune că sunt foarte fericit cu alegerea făcută. Da, nu a fost neapărat ușor dar nu a fost un chin.

Dacă vrei economic atunci te obligi la un viitor precum ASE sau asemănător unde ai putea să intri și dacă termini info.

Deci ai mai multe opțiuni și implicit mai multe șanse de a alege ceva ce te face fericit.